Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem

2024-05-18 23:36:02; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

Sezon Bundesligi dobiegł końca i co za tym idzie Benjamin Šeško nie poprawi już swojego dorobku w barwach RB Lipsk. W ten sposób poznaliśmy ostateczną wysokości klauzuli odstępnego za atakującego - poinformowali Philipp Hinze i Florian Plettenberg ze Sky.

Reprezentant Słowenii zaliczył bardzo udany epizod w barwach Red Bulla Salzburg. Dzięki temu znalazł się na celowniku czołowych europejskich marek. Pomimo ich poważnego zainteresowania nie zdecydował się na zaliczenie aż tak dużego przeskoku i finalnie zaakceptował możliwość kontynuowania kariery pod skrzydłami wspomnianego koncernu w RB Lipsk.

Zawarty wówczas przez niego kontrakt z niemieckim klubem zakładał, że nadchodzącego lata będzie mógł go opuścić po aktywowaniu klauzuli odstępnego w wysokości 50 milionów euro.

Niemieckie media ujawniły jednak jakiś czas temu, że ta kwota nie jest stała i może wzrosnąć nawet do granicy 75 milionów euro w zależności od indywidualnych osiągnięć blisko 21-letniego napastnika.

Ten zakończył rozgrywki w barwach „Czerwonych Byków” z dorobkiem osiemnastu trafień i dwóch asyst w 42 meczach.

W opinii Philippa Hinze'a i Floriana Plettenberga ze Sky oznacza to, że Benjamin Šeško będzie w trakcie letniego okna transferowego do wyciągnięcia z RB Lipsk za 65 milionów euro.

W ostatnim czasie spekulowało się, że największe szanse na wyciągnięcie go ma Arsenal, rozglądający się po rynku za wartościowym atakującym.

Jeżeli „Kanonierzy” zdecydowaliby się na wyłożenie przytoczonej kwoty, to dokonaliby swojego czwartego najdroższego zakupu w historii. Za większe pieniądze przychodzili do nich tylko Kai Havertz (69,49 miliona euro), Nicolas Pépé (80 milionów euro) i Declan Rice (116,6 miliona euro).

Natomiast dla RB Lipsk byłoby to trzeci największych transfer wychodzący po odejściach Joško Gvardiola (90 milionów euro) i Dominika Szoboszlaia (70 milionów euro) minionego lata do ekip z Premier League - Manchesteru City oraz Liverpoolu.