Złota Piłka 2021: Tak głosował polski dziennikarz

Złota Piłka 2021: Tak głosował polski dziennikarz fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Maciej Iwański z TVP Sport zdradził już podczas transmisji, na kogo głosował w plebiscycie Złotej Piłki. Swoje wybory uzasadnił w rozmowie z „WP SportoweFakty”.

Końcowe rezultaty plebiscytu organizowanego przez magazyn „France Football” budzą wiele emocji w związku z wręczeniem siódmej statuetki Leo Messiemu kosztem Roberta Lewandowskiego.

Wielu ekspertów, komentatorów, piłkarzy i nawet samych dziennikarzy wypowiedziało się w negatywny sposób na ten temat, ponieważ nie uważa, że mijający rok należał do Argentyńczyka.

Ich stanowiska nie podziela do końca Maciej Iwański z TVP Sport, który jako przedstawiciel mediów z naszego kraju wziął udział w głosowaniu na Złotą Piłkę w mijającym roku i w pewnym stopniu przyczynił się do przedstawionych w poniedziałkowy wieczór wyników.

- Nie uważam, że nagroda dla Leo Messiego jest niesprawiedliwa. Tak naprawdę gdyby Robert otrzymał tę nagrodę w poprzednim roku, to teraz temperatura dyskusji byłaby zupełnie inna. Kompletnie nie zgadzam się, że danie nagrody Messiemu jest kompromitacją - przyznał dziennikarz w rozmowie z Mateuszem Skwierawskim na „WP SportoweFakty”.

- Rozumiem, że dla kogoś zdobycie Copa América było ważniejsze od Mistrzostw Europy. Ja na to patrzę odwrotnie, ale nie sposób nie docenić tego, że żyjemy w erze Leo Messiego i nie sposób nie docenić, że Messi zrobił coś, co definiowało jego karierę. Trzy lata temu wielu dziennikarzy w Argentynie wołało, by wyrzucić go z reprezentacji. Mówili, że Messi jest hamulcowym drużyny narodowej, kwestionowano jego przydatność w kadrze, bo przegrywał kolejne finały z reprezentacją. Dlatego zwycięstwo, w czasach pandemii, jeszcze w Brazylii, gdzie odbył się turniej, odbiło się gigantycznym echem. My w tym samym czasie emocjonowaliśmy się mistrzostwami Europy, dlatego nasze zainteresowanie skupiło się gdzie indziej - dodał uczestnik głosowania magazynu „France Football”.

Iwański stwierdził także, że w poprzednim roku z pewnością Złota Piłka trafiłaby w ręce Roberta Lewandowskiego.

- Nie mam wątpliwości. Bo ilu ludzi na świecie pamięta, że Bayern w zeszłym sezonie odpadł z Ligi Mistrzów, bo Robert był kontuzjowany, a jego indywidualne osiągnięcia w tych rozgrywkach sięgają stratosfery? Gdyby to była nagroda za dwa lata, to jestem pewien, że Robert by to wygrał. Ale też zachowajmy równowagę. W tym roku Robert nie został okradziony. W bardzo równej i sportowej walce, z piłkarzem który zdominował futbol od dekady, który zdaniem wielu jest najlepszym zawodnikiem w historii piłki nożnej, przegrał jedynie o włos. To nie jest klęska. Robert Lewandowski był wielki wczoraj i dziś też jest wielki, nikt mu tego nie odbierze - uważa dziennikarz.

Pracownik Telewizji Publicznej nie omieszkał także zdradzić swoich wyborów odnoszących się do tegorocznego głosowania.

- Głosowałem na Roberta na pierwszym miejscu, bo doceniam go za trzy bramki. Na drugim umieściłem Jorginho ze względu na wygraną Euro i jego wkład w triumf. Na trzecim miejscu dałem Leo Messiego i taki moim zdaniem powinien być układ sił - przyznał Iwański.

Całą rozmowę Macieja Iwańskiego z Mateuszem Skwierawskim możecie przeczytać na stronie SportoweFakty.WP.PL.

***

Złota Piłka 2021: Zasady przyznawania głosów. Nie tylko aktualna forma!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy