Złota Piłka 2021: Tak głosował polski dziennikarz

Złota Piłka 2021: Tak głosował polski dziennikarz fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Maciej Iwański z TVP Sport zdradził już podczas transmisji, na kogo głosował w plebiscycie Złotej Piłki. Swoje wybory uzasadnił w rozmowie z „WP SportoweFakty”.

Końcowe rezultaty plebiscytu organizowanego przez magazyn „France Football” budzą wiele emocji w związku z wręczeniem siódmej statuetki Leo Messiemu kosztem Roberta Lewandowskiego.

Wielu ekspertów, komentatorów, piłkarzy i nawet samych dziennikarzy wypowiedziało się w negatywny sposób na ten temat, ponieważ nie uważa, że mijający rok należał do Argentyńczyka.

Ich stanowiska nie podziela do końca Maciej Iwański z TVP Sport, który jako przedstawiciel mediów z naszego kraju wziął udział w głosowaniu na Złotą Piłkę w mijającym roku i w pewnym stopniu przyczynił się do przedstawionych w poniedziałkowy wieczór wyników.

- Nie uważam, że nagroda dla Leo Messiego jest niesprawiedliwa. Tak naprawdę gdyby Robert otrzymał tę nagrodę w poprzednim roku, to teraz temperatura dyskusji byłaby zupełnie inna. Kompletnie nie zgadzam się, że danie nagrody Messiemu jest kompromitacją - przyznał dziennikarz w rozmowie z Mateuszem Skwierawskim na „WP SportoweFakty”.

- Rozumiem, że dla kogoś zdobycie Copa América było ważniejsze od Mistrzostw Europy. Ja na to patrzę odwrotnie, ale nie sposób nie docenić tego, że żyjemy w erze Leo Messiego i nie sposób nie docenić, że Messi zrobił coś, co definiowało jego karierę. Trzy lata temu wielu dziennikarzy w Argentynie wołało, by wyrzucić go z reprezentacji. Mówili, że Messi jest hamulcowym drużyny narodowej, kwestionowano jego przydatność w kadrze, bo przegrywał kolejne finały z reprezentacją. Dlatego zwycięstwo, w czasach pandemii, jeszcze w Brazylii, gdzie odbył się turniej, odbiło się gigantycznym echem. My w tym samym czasie emocjonowaliśmy się mistrzostwami Europy, dlatego nasze zainteresowanie skupiło się gdzie indziej - dodał uczestnik głosowania magazynu „France Football”.

Iwański stwierdził także, że w poprzednim roku z pewnością Złota Piłka trafiłaby w ręce Roberta Lewandowskiego.

- Nie mam wątpliwości. Bo ilu ludzi na świecie pamięta, że Bayern w zeszłym sezonie odpadł z Ligi Mistrzów, bo Robert był kontuzjowany, a jego indywidualne osiągnięcia w tych rozgrywkach sięgają stratosfery? Gdyby to była nagroda za dwa lata, to jestem pewien, że Robert by to wygrał. Ale też zachowajmy równowagę. W tym roku Robert nie został okradziony. W bardzo równej i sportowej walce, z piłkarzem który zdominował futbol od dekady, który zdaniem wielu jest najlepszym zawodnikiem w historii piłki nożnej, przegrał jedynie o włos. To nie jest klęska. Robert Lewandowski był wielki wczoraj i dziś też jest wielki, nikt mu tego nie odbierze - uważa dziennikarz.

Pracownik Telewizji Publicznej nie omieszkał także zdradzić swoich wyborów odnoszących się do tegorocznego głosowania.

- Głosowałem na Roberta na pierwszym miejscu, bo doceniam go za trzy bramki. Na drugim umieściłem Jorginho ze względu na wygraną Euro i jego wkład w triumf. Na trzecim miejscu dałem Leo Messiego i taki moim zdaniem powinien być układ sił - przyznał Iwański.

Całą rozmowę Macieja Iwańskiego z Mateuszem Skwierawskim możecie przeczytać na stronie SportoweFakty.WP.PL.

***

Złota Piłka 2021: Zasady przyznawania głosów. Nie tylko aktualna forma!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy