Bundesliga: Legendarny rekord Tomasza Hajty wyrównany!

Klaus Gjasula wyrównał rekord Tomasza Hajty dotyczący liczby żółtych kartek otrzymanych w trakcie jednego sezonu Bundesligi.

W sezonie 1998/1999 Hajto występował w Duisburgu. Polski obrońca uzbierał wtedy 29 występów w Bundeslidze. Strzelił cztery gole, zanotował dwie asysty i otrzymał aż 16 żółtych kartek. To rekord ligi niemieckiej.

Dzisiaj został on wyrównany przez Gjasulę z Paderbornu. 30-letni reprezentant Albanii ujrzał 16. żółty kartonik w 22. minucie sobotniego meczu z RB Lipsk. Jednocześnie to szósty występ ligowy z rzędu, w którym defensywny pomocnik został nim ukarany.

W sumie do uzbierania 16 żółtych kartek potrzebował 26 meczów. Czy zawodnik Paderbornu przebije osiągnięcie Hajty? Mając na uwadze jego dotychczasowe występy, można przypuszczać, że tak. Oprócz dzisiejszego meczu Paderborn będzie miał bowiem do rozegrania jeszcze cztery spotkania.

Do przerwy Lipsk prowadzi z ostatnią ekipą Bundesligi 1:0 po bramce Patricka Schicka.