Czarnogóra ukarana za "popisy" kibiców

Paweł Machitko
Źródło: UEFA

Spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy pomiędzy Czarnogórą a Rosją zostało zweryfikowane jako walkower na korzyść "Sbornej".

Czarnogórcy zostali ukarani również grzywną oraz zakazem wstępu kibiców na stadion w pozostałych meczach eliminacyjnych rozgrywanych na własnym terenie. Rosyjska federacja piłkarska musi zapłacić 25 tysięcy euro za zachowanie swoich fanów.

Przypomnijmy, że mecz rozgrywany 27 marca, został przerwany w 66. minucie przy stanie 0-0. Wcześniej, już na samym początku spotkania, dał o sobie znać krewki charakter czarnogórskich kibiców.

Bramkarz rosyjskiego zespołu Igor Akinfiejew został w drugiej minucie trafiony racą w głowę. W wyniku tego zajścia zmuszony został opuścić plac gry. Pomimo protestów ze strony Rosjan mecz został wznowiony.

Kara nałożona na Czarnogórę mocno skomplikowała sytuację tej drużyny w tabeli grupy G.  Na półmetku eliminacji liderem pozostaje rewelacyjnie spisująca się Austria, która wyprzedza Szwecję oraz Rosję.