EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji

Źródło: Twitter | Zbigniew Boniek

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek odniósł się do postawy Polaków w meczu przeciwko Słowacji (1-2).

W poniedziałkowy wieczór Polacy zainaugurowali swój występ na EURO 2020. Przy okazji pierwszego starcia rywalem „Biało-czerwonych” była kadra Słowacji.

Spotkanie lepiej zaczęli podopieczni Paulo Sousy, ale to nasi południowi sąsiedzi schodzi na przerwę z prowadzeniem 1-0.

Później do głosu doszli jednak Polacy, a dogranie Macieja Rybusa na bramkę zamienił Karol Linetty. Później pomocnik Torino miał jeszcze jedną sytuację, ale jego strzał pewnie wyłapał Martin Dúbravka.

Dobra gra Polaków została wyhamowana w 62. minucie. Wtedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Grzegorz Krychowiak.

To kilka chwil później zemściło się na zawodnikach Sousy. Nie upilnowali oni we własnym polu karnym Milana Škriniara. Zawodnik Interu Mediolan pokonał Wojciecha Szczęsnego i ustalił rezultat na 2-1.

Po meczu do postawy Polaków za pośrednictwem Twittera odniósł się Zbigniew Boniek.

„Graliśmy przeciętnie, na porażkę nie zasługiwaliśmy. Dwie bramki po fatalnych błędach…” - napisał krótko prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W kolejnym meczu Polacy zmierzą się z Hiszpanami. Na sam koniec czeka ich natomiast starcie ze Szwecją.