Niezwykły wyczyn w Finlandii. Rocznik 2001 trafia do siatki!

Źródło: veikkausliiga.com

Pyry Hannola zapamięta trwający weekend do końca swojego życia.

15-letni zawodnik fińskiego Rovaniemen Palloseura wyszedł w podstawowym składzie swojej drużyny na spotkanie Pucharu Finlandii z Oulun Palloseura. Sporym wyczynem dla młodego piłkarza był oczywiście sam występ, ale Fin na tym nie poprzestał. W 13. minucie meczu trafił bowiem do siatki, notując swoje premierowe trafienie dla dorosłej drużyny klubu z Rovaniemi. Hannola prawdopodobnie został tym samym najmłodszym strzelcem w historii zawodowych rozgrywek w Finlandii.

Drużyna młodego bohatera z łatwością poradziła sobie z pucharowym rywalem. Ostatecznie wygrała aż 9:0. Warto podkreślić, że pierwsze pięć bramek wbiła przyjezdnym w ciągu pierwszych 21 minut.

Hannola już wcześnnej otrzymywał szanse w dorosłej drużynie, notując 27 minut w dwóch poprzednich spotkaniach pucharowych. W sobotę po raz pierwszy wyszedł jednak w podstawowym składzie.

Młodziutki Fin występuje w środku pomocy. Na świat przyszedł 21 października 2001 roku, a więc swoje 16. urodziny będzie obchodził dopiero za ponad osiem miesięcy.