Polski napastnik pogrążył zespół Fernando Santosa

Norbert Niebudek

W meczu 30. kolejki tureckiej Süper Lig Beşiktaş poległ na własnym obiekcie z drużyną Antalyasporu (1:2). Jedną z bramek dla gości zdobył Adam Buksa.

27-letni napastnik wyszedł na to spotkanie w podstawowym składzie swojego zespołu.

Podopieczni Sergena Yalçına szybko objęli prowadzenie za sprawą trafienia Bünyamina Balcıego z 5. minuty meczu.

Taki stan rzeczy utrzymywał się do 38. minuty pojedynku, kiedy to arbiter przyznał ekipie gości rzut karny.

Sprawy w swoje ręce wziął wówczas Adam Buksa. Polski napastnik podszedł do jedenastki, a następnie pewnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Ostatecznie Antalyaspor pokonał w wyjazdowym spotkaniu dowodzony przez Fernando Santosa Beşiktaş 2:1.

Dzięki zwycięstwu „Skorpiony” zniwelowały różnicę punktów względem swojego sobotniego rywala do pięciu „oczek” i zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli. Beşiktaş plasuje się natomiast na czwartej pozycji z 46 punktami na koncie po 30 spotkaniach.

Z kolei Adam Buksa strzelił już 13. gola w bieżących rozgrywkach na najwyższym szczeblu w Turcji. Tym samym zrównał się pod tym względem z innym Polakiem, Krzysztofem Piątkiem, który na co dzień reprezentuje İstanbul Başakşehir.