Słodko-gorzki wyczyn Harry'ego Kane'a. Wyrównany rekord reprezentacji Anglii

W sobotnim meczu Mistrzostw Świata z Francją Harry Kane wyrównał rekord Wayne'a Rooneya w klasyfikacji strzelców wszech czasów w reprezentacji Anglii. Na prześcignięcie swojego rodaka napastnik musi jednak poczekać do przyszłego roku.

W hitowym spotkaniu ćwierćfinałowym Harry Kane niejednokrotnie stanowił zagrożenie w polu karnym „Trójkolorowych”. Jeszcze w pierwszej połowie piłkarz Tottenhamu Hotspur próbował wykonać skuteczną podcinkę nad klubowym kolegą, Hugo Llorisem. W sytuacji sam na sam lepszy okazał się zawodnik pola bramkowego.

W drugiej połowie Bukayo Saka wywalczył rzut karny, dzięki czemu Kane otrzymał szansę na zanotowanie drugiego trafienia w katarskim turnieju, a zarazem 53. w narodowych barwach. Ta sztuka się udała, a na tablicy wyników było już 1:1.

Kapitan „Synów Albionu” miał okazję przejść do historii jako samodzielny lider na liście najskuteczniejszych strzelców w swoim kraju. W 84. minucie ponownie podszedł do „jedenastki” po przewinieniu Theo Hernándeza, który faulował Masona Mounta. W tym przypadku 29-latek przegrał wojnę nerwów i uderzył nad poprzeczką.

Po końcowym gwizdku Kane musiał udźwignąć odpowiedzialność za kiepsko wykonany stały fragment gry. Anglia odpadła z piłkarskiej imprezy, a gwieździe „Kogutów” pozostał tylko zapis w kartotece pod względem liczby strzelonych goli w całej historii reprezentacji.

Pod tym względem piłkarz zrównał się z Wayne'em Rooneyem. Co jednak bardziej znamienne, sztuka strzelenia 53 goli Kane'owi udała się w zaledwie 80 występach. Obecny szkoleniowiec DC United potrzebował na wykręcenie takiej liczby aż 120 spotkań.

Dopiero w marcu król strzelców Mistrzostw Świata z 2018 roku może stać się samodzielnym prowadzącym w historii. Najbliższe starcia Anglii odbędą się w ramach eliminacji do EURO 2024 z Włochami i Ukrainą.