Młode talenty: cz. 93 [Rafał Wolski]

Młode talenty: cz. 93 [Rafał Wolski]
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info

Trener Maciej Skorża ma sporo szczęścia, co jednak nie ujmuje mu rozumu. Szczęścia, bo w Legii, którą obecnie prowadzi, trafiło się kilku niesamowicie utalentowanych chłopaków.

Rozumu natomiast, bo nie bał się na nich postawić, co w naszej lidze jest wciąż praktyką rzadką. Gdyby nie ten szczęśliwy zlepek czasu, miejsca i osób, dziś moglibyśmy nie zachwycać się grą takich piłkarzy jak Michał Kucharczyk, Michał Żyro, czy ostatnio Rafał Wolski.Na chwilę obecną chyba nikt w klubie z Łazienkowskiej nie żałuje trudu, jaki zadano sobie kilka lat temu, by namówić pierwszego trenera Wolskiego, czyli... jego tatę do wysłania syna do Akademii Piłkarskiej Legii.

- Pamiętam bardzo dobrze naszą rozmowę, gdy zaproponowaliśmy mu grę w naszej akademii. Siedzieliśmy kilka godzin. Przekonywaliśmy, że w Legii będzie miał szansę nie tylko na rozwój sportowy, ale też będzie chodził do szkoły - wspomina Jacek Mazurek, dyrektor akademii Legii. - Trafił do nas dopiero w 2008 r., choć oglądaliśmy go już trzy lata wcześniej. To trochę późno, ale to nie jest łatwa decyzja, by podporządkować całe życie trenowaniu. Jeśli robi takie postępy, to w ogromnym stopniu zasługa rodziców - dodaje.

Dorobek ligowej jesieni Wolskiego to 10 meczów w barwach Legii i dwie bramki. Jedna z nich to gol z Lechią, którego pamięta chyba każdy, kto z zapartym tchem śledzi nasze ligowe boiska. Trafienie było bowiem ponadprzeciętnej urody.Oprócz Ekstraklasy, w pamięci zapisały się też: bramka w młodzieżówce w spotkaniu z Niemcami, a także dwa obrazki z Ligi Europejskiej. Pierwszy to asysta przy golu Kucharczyka w meczu z Rapidem Bukareszt. Dodajmy: golu, który zapewnił Legii grę na wiosnę w europejskich pucharach. Drugi to ruleta, której nie powstydziłby się sam Zinedine Zidane w potyczce z PSV Eindhoven. Pechem Wolskiego jest fakt, że jego indywidualna akcja nie zakończyła się golem, ponieważ to zapewniłoby mu dużo większy rozgłos.Nie ma jednak wątpliwości, że i takich bramkowych akcji Wolskiego doczekamy się jeszcze nie raz. Oczywiście tylko w wypadku, kiedy jego kariera zostanie mądrze poprowadzona i nie zniknie on jako jedna z wielu gwiazdek jednej rundy. W tym już głowa samego zainteresowanego, ale i trenera Skorży oraz menedżera młodziana, Cezarego Kucharskiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy