Zimowe okno transferowe w Polsce. 18 najciekawszych transakcji potwierdzonych do końca grudnia

Zimowe okno transferowe w Polsce. 18 najciekawszych transakcji potwierdzonych do końca grudnia fot. Pogoń Szczecin
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Wraz nastaniem 1 stycznia 2023 roku rozpoczęło się w naszym kraju zimowe zakupowe szaleństwo. Przed nastaniem tego momentu byliśmy już jednak świadkami kilkunastu interesujących operacji zrealizowanych przez polskie kluby.

Przedstawiciele drużyn rywalizujących na różnych szczeblach na naszym podwórku nie przejawiały zdecydowanych chęci do wykorzystania okresu poprzedzającego start zimowego okna transferowego do wzmocnienia swoich zespołów przed rozpoczęciem przygotowań do rundy wiosennej. Z tego powodu nie odnotowaliśmy zbyt wielu potwierdzonych transakcji.

Nie oznacza to jednak braku interesujących operacji. A tych najwięcej ma za sobą pierwszoligowa Wisła Kraków. Spadkowicz Ekstraklasy zaprezentował się bardzo przeciętnie w pierwszej części sezonu i dlatego postanowił sięgnąć po posiłki, by w drugiej połowie rozgrywek odrobić stratę do konkurencji i w konsekwencji wywalczyć sobie szybki powrót do krajowej elity.

W osiągnięciu tego celu ma pomóc zatrudniony dyrektor sportowy w osobie Kiko Ramíreza, który już może pochwalić się sprowadzeniem trzech zawodników – Igora Sapały i swoich rodaków Álexa Muli oraz Davida Junki.

„Biała Gwiazda” zapewne nie poprzestanie na ściągnięciu tych graczy i jeszcze w najbliższych tygodniach spróbuje kogoś pozyskać, co przy okazji pociągnie za sobą konsekwencje związane z rozstaniem z kilkoma piłkarzami.

W przypadku Ekstraklasy na pierwszy plan wysuwają się ruchy wykonane przez Pogoń Szczecin.

„Portowcy” wzmocnili oba boki swojej defensywy poprzez wygranie rywalizacji z Rakowem Częstochowa o Leonardo Koutrisa z Olympiakosu i do tego dopięli długo wyczekiwany transfer Linusa Wahlqvista z IFK Norrköping.

Aktualny lider polskiej elity nie pozostawił poniesionej porażki płazem ekipie z województwa zachodniopomorskiego i odegrał się za nią sprowadzeniem Jeana Carlosa Silvy.

Poza nimi ze stawki zespołów rywalizujących w Ekstraklasie do końca grudnia uaktywniły się na rynku jeszcze Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Wisła Płock, Miedź Legnica oraz Piast Gliwice.

Pierwsi z nich sięgnęli po zawodników z kartą w ręku w osobach Dominicka Zatora i Nono. Z kolei „Biało-Zieloni” skrócili pobyt Jana Biegańskiego w GKS-ie Tychy. Natomiast „Nafciarze”, „Miedzianka” oraz „Piastunki” ściągnęły do siebie graczy ze statusem młodzieżowca.

Drużyna z Mazowsza pozyskała w ramach wypożyczenia Pawła Chrupałłę z Rosenborga, drugi z beniaminków powitał w swoich szeregach Kacpra Józefiaka z Siarki Tarnobrzeg, a klub prowadzony przez Aleksandara Vukovicia zakontraktował Szczepana Muchę z Rekordu Bielsko-Biała.

Nie sposób przejść również obojętnie obok dokonań Wieczystej Kraków, która tegoroczne zimowe okno transferowe rozpoczęła od nawiązania współpracy z Karolem Danielakiem z Widzewa Łódź oraz Erykiem Sobkowem z Raduni Stężyca.

Z pozostałych transakcji zrealizowanych na polskim podwórku wyróżniliśmy jeszcze cztery. Dwa z nich dokonała Arka Gdynia, sprowadzając do siebie Luana Capanniego z Milanu i Ołeksandra Azaćkyja z Dinamo Batumi. Pozostałe także są dzieła pierwszoligowców – Podbeskidzia Bielsko-Biała, które wypożyczyło Tomasza Neugebauera z Lechii Gdańsk oraz Górnika Łęczna, który sięgnął po pozostającego ostatnio bez klubu Miłosza Kozaka.

***

Zimowe okno transferowe oficjalnie otwarte. 35 najciekawszych do tej pory potwierdzonych zagranicznych transakcji

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy