Adolfo Gaich w kręgu zainteresowań Milanu. Nowy konkurent dla Piątka?!

Adolfo Gaich w kręgu zainteresowań Milanu. Nowy konkurent dla Piątka?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CalcioMercato.com

Jak informują włoskie media, AC Milan przymierza się do zakontraktowania Adolfo Gaicha.

Podczas zakończonego na początku tego miesiąca okna transferowego we Włoszech, „Rossoneri” starali się o angaż ruchliwego atakującego, który mógłby pokryć kilka pozycji. Priorytetem był Ángel Correa, lecz finalnie mediolańczykom nie udało się dojść do porozumienia z Atlético Madryt i wybór padł na Ante Rebicia. Ponadto wcześniej na San Siro przybył obiecujący Rafael Leão.

Mając to na uwadze, nie może dziwić reakcja dyrekcji Milanu na wieść o możliwości zakontraktowania niezwykle chwalonego w Argentynie Adolfo Gaicha. Klub, w którym na co dzień występuje Krzysztof Piątek, latem odrzucił propozycję San Lorenzo, lecz jak informuje serwis calciomercato.com, zawodnik nie zniknął z radarów Włochów i nadal jego postępy są szczegółowo analizowane. Niewykluczone zatem, że w najbliższych miesiącach 20-latek mierzący 190 centymetrów wzrostu ostatecznie przybędzie na Półwysep Apeniński.

W tym kontekście należy pamiętać o tym, że fundusz inwestycyjny Elliott Management, który obecnie włada Milanem, narzucił nową politykę zakładającą stawianie na perspektywicznych graczy. W dłuższym wymiarze czasowym ma to pomóc ekipie z San Siro przywrócić stabilną sytuację finansową, gdyż wraz z rozwojem poszczególnych piłkarzy, będzie pojawiało się zainteresowanie możnych ekip i co za tym idzie, wzrosną możliwości sporego zarobku. Profil jednokrotnego reprezentanta Argentyny jest zatem w stu procentach zgody z założeniami mocodawców „Rossonerich”.

Gaich obecnie ma na swoim koncie 14 występów w ekipie San Lorenzo, które okrasił dwoma trafieniami. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2021 roku. Kilka miesięcy temu wraz z reprezentacją Argentyny do lat 20 brał udział w Mistrzostwach Świata organizowanych w Polsce. Wówczas w czterech meczach strzelił on trzy gole i zanotował asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy