„Dla mnie zdecydowanie zasługuje na powołanie bardziej niż...”. Tomasz Iwan komentuje sytuację Oskara Pietuszewskiego
2025-11-10 22:37:49; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Decyzją Jana Urbana Oskar Pietuszewski został po raz kolejny pominięty przy powołaniach do dorosłej reprezentacji Polski. Siedemnastolatek zamiast tego uda się na zgrupowanie kadry U-21. Tomasz Iwan w studiu TVP Sport dosadnie skomentował tę sytuację.
Dobra postawa młodego skrzydłowego sprawiła, że kibice i eksperci domagali się go w dorosłej reprezentacji już w październiku. Do tego jednak nie doszło, a sytuacja powtórzyła się także przy okazji ogłoszenia listopadowych powołań przez Jana Urbana.
Pietuszewski notuje bardzo udany sezon. Jest podstawowym graczem w Jagiellonii Białystok Adriana Siemieńca i w trwających rozgrywkach trzykrotnie trafiał do siatki oraz zaliczył jedno ostatnie podanie.
Mimo tego i tak poczeka na debiut w pierwszej kadrze przynajmniej do marca, bo wciąż nie otrzymał telefonu od Jana Urbana.Popularne
Tomasz Iwan w TVP Sport przyznał, że dziwi go taki rozwój wypadków.
- Dla mnie zdecydowanie zasługuje na powołanie bardziej niż Filip Rózga. Czekam już od jakiegoś okresu, kiedy pojawi się w pierwszej reprezentacji. Jedyne wytłumaczenie, jakie znajduję, to kadra Jerzego Brzęczka - powiedział były gracz Feyenoordu Rotterdam czy PSV Eindhoven.
Wydaje się, że diagnoza eksperta jest słuszna. Reprezentacja Polski U-21 ma przed sobą niezwykle ważne mecze z Włochami i Macedonią Północną, a Pietuszewski to kluczowy element drużyny.
Kadra Jerzego Urbana przystąpi do spotkań z Holandią i Maltą bez utalentowanego skrzydłowego. Być może gracz Jagiellonii Białystok swoimi występami zapracuje sobie na powołanie przy okazji kolejnego zgrupowania.



![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)




![Autor 37 bramek dla Realu Madryt zaproponowany Wieczystej Kraków [POTWIERDZONE]](img/photos/115324/170x113/slawomir-peszko.jpg)







![Niejeden kibic Legii Warszawa roni łzę. Jedenasty gol w sezonie najdrożej sprzedanego piłkarza [WIDEO]](img/photos/115351/170x113/muci.jpg)


![Sandro Kulenović z pierwszym golem w nowym klubie. Trafił przeciwko gigantowi [WIDEO]](img/photos/115397/90x60/sandro-kulenovic.jpg)












