Buffon wyśrubował własny rekord. Kolejny tuż-tuż!

Marek Ratkiewicz

Gianluigi Buffon stał się posiadaczem nowego rekordu.

We wczorajszych Derby d'Italia Juventus odniósł zwycięstwo 2-0 z Interem Mediolan, jednak trzy punkty nie były jedynym powodem radości golkipera. Buffon nie wpuścił bowiem żadnej bramki od 746 minut, tym samym bijąc swój poprzedni rekord. Aktualnie to osiem pełnych spotkań bez straconego gola.

Tym samym 38-latek coraz większymi krokami zbliża się do liderów wszech czasów tego zestawienia. Pierwsze miejsce zajmuje aktualnie były bramkarz Milanu, Sebastiano Rossi, któremu w sezonie 1993/94 rywale nie strzelili bramki przez 928 minut.

Zobacz ostatnie transfery Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy FC Barcelona zarzuca sieć na „nowego Neuera” Radosław Sobolewski bliski powrotu na ławkę trenerską. Wybór może zaskakiwać Wisła Kraków sprzeda kluczowych piłkarzy? Jarosław Królewski komentuje doniesienia Bayern Monachium bliski wyczekiwanego sukcesu. Pełne porozumienie o krok Zagraniczne wypożyczenie pomocnika Lecha Poznań?!