Juventus z pierwszym zwycięstwem w sezonie 2021/2022 Serie A

Paweł Hanejko

Juventus nie bez problemów uporał się ze Spezią Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Massimiliano Allegriego w stosunku 3-2.

Juventus był w ostatnich tygodniach tylko cieniem zespołu, który jeszcze niedawno potrafił seryjnie sięgać po tytuły mistrzowskie we Włoszech.

Do środy rozegrane zostały cztery kolejki Serie A, a w nich drużyny prowadzona przez Massimiliano Allegriego zgromadziła zaledwie dwa punkty.

Bardzo szybko statystycy wyłapali, że jest to dla „Starej Damy” najgorszy rezultat od sezonu 1961/1962. Z tego powodu w starciu ze Spezią Calcio drużyna znalazła się pod jeszcze większą presją.

Spotkanie zaczęło się dla Juventusu dobrze, bo w 28. minucie do siatki trafił Moise Kean.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było jednak czekać długo, bo pięć minut później gola zdobył Emmanuel Gyasi. Z kolei cztery minuty po przerwie zespół Thiago Motty niespodziewanie na prowadzenie wyprowadził Janis Antiste.

Nad ekipą z Turynu zebrały się zatem czarne chmury, ale te udało się rozgonić za sprawą Federico Chiesy oraz Matthijsa de Ligta.

Juventus wygrał 3-2 i po pięciu meczach plasuje się w tabeli na odległym dwunastym miejscu.

W następnej kolejce ekipa Alegriego postara się o punkty w potyczce z Sampdorią.