Liga Mistrzów: Vandevoordt najmłodszym bramkarzem w historii rozgrywek

Źródło: Squawka

Maarten Vandevoordt z Genk został dzisiaj najmłodszym bramkarzem w dziejach Ligi Mistrzów.

Do niedawna podstawowym golkiperem belgijskiej ekipy był Gaëtan Coucke, ale ostatnio Hannes Wolf stawia na 17-letniego Vandevoordta. Po pucharowym starciu z Royal Antwerp oraz meczu ligowym z Cercle Brugge dzisiaj młody bramkarz znalazł się w wyjściowym składzie Genk na spotkanie ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Napoli.

Vandevoordt zanotował debiut w Champions League, mając na karku dokładnie 17 lat i 287 dni. Bramkarz Genk w klasyfikacji wszech czasów wyprzedził swojego rodaka - Mile Svilara, który gra w Benfice. Jak prezentuje się zaktualizowana lista?

Najmłodsi bramkarze w historii Ligi Mistrzów:
Maarten Vandevoordt (17 lat, 287 dni);
Mile Svilar (18 lat, 52 dni);
Iker Casillas (18 lat, 117 dni);
Nikołaj Michajłow (18 lat, 124 dni);
Igor Akinfiejew (18 lat, 158 dni).

Mierzący 188 centymetrów wzrostu Vandevoordt szkoli się Genk od kilku lat. Na koncie ma występy w reprezentacjach Belgii U-15, U-16, U-17 oraz U-19.

Jego przygoda z Champions League nie rozpoczęła się zbyt dobrze. Już w trzeciej minucie meczu z Napoli stracił on piłkę na korzyść Arkadiusza Milika, który chwilę później trafił do siatki. W pierwszej połowie Polak pokonał go jeszcze dwukrotnie, notując hat-tricka.