Mistrzostwa Świata w Katarze: Możliwe wywiady z trenerami w przerwach meczów

Źródło: The Guardian

W trakcie mundialu w Katarze selekcjonerzy reprezentacji będą mogli być proszeni do rozmów w przerwach meczów - pisze „The Guardian”.

FIFA zdecydowała się na pójście w ślady Premier League, zapewniając widzom jeszcze lepszy produkt. Jedną ze zmian w trakcie nadchodzących Mistrzostw Świata mają być rozmówki z trenerami w trakcie przerw spotkań. Uważa się za mało prawdopodobne, by każdy z selekcjonerów wyraził zgodę na rozmowy, ale część z nich może dać na to „zielone światło”.

Wywiady nie będą obowiązkowe i będą musiały być uzgodnione przez telewizyjnego nadawcę takiego jak BBC czy ITV wraz z konkretnymi zespołami. Rozmowy mają odbywać się na początku lub na końcu przerwy, jeśli z wyprzedzeniem zostanie złożony przez telewizję odpowiedni wniosek.

Pierwszym menedżerem z Premier League, który udzielił wywiadu w przerwie był Patrick Vieira. W sierpniu opiekun Crystal Palace rozmawiał ze Sky Sports przed rozpoczęciem drugiej połowy meczu z Arsenalem.

Zmiana w regulaminie ligi pozwala brytyjskim nadawcom poprosić o rozmowę z menedżerem lub członkiem sztabu trenerskiego którejkolwiek z drużyn przed wznowieniem gry. We wtorek Amazon Prime przeprowadził wywiad z menedżerem Newcastle Unitede Eddie'em Howe'em w przerwie wygranego 1:0 starcia z Evertonem.