OFICJALNIE: Bardzo poważna kontuzja reprezentanta Argentyny. Nie zagra na mundialu!

Paweł Machitko
Źródło: Boca Juniors

Darío Benedetto zerwał więzadło krzyżowe przednie.

Oznacza to przerwę długości 6-8 miesięcy. Jak informują argentyńskie media, z dużym prawdopodobieństwem wyklucza to występ napastnika Boca Juniors w Mistrzostwach Świata w Rosji.

Benedetto do Boca Juniors przeniósł się w 2016 roku z Club América. Nie potrzebował czasu na aklimatyzację, błyskawicznie zostając czołowym atakującym drużyny. W sezonie 2016/2017 strzelił 21 bramek i zaliczył trzy asysty w 25 meczach ligowych, w trwających rozgrywkach również szło mu znakomicie, bo pochwalić może się dziewięcioma trafieniami i czterema asystami w dziewięciu spotkaniach. Niestety seria została przerwana bardzo poważnym urazem.

Feralna sytuacja wydarzyła się w 35. minucie meczu ligowego z Racingiem. W starciu z obrońcą zblokowane zostało prawo kolano napastnika. Późniejsze badania rezonansem magnetycznym wykazały zerwanie więzadła.

27-letni Benedetto miał duże szanse na wyjazd do Rosji. Od zmiany selekcjonera kadry Argentyny na Jorge Sampaolego dostał powołanie na sześć meczów, z czego zagrał w czterech. W dwóch ostatnich, kluczowych dla drużyny meczach kwalifikacji Mistrzostw Świata wyszedł w pierwszym składzie.

Zobacz ostatnie transfery Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy FC Barcelona zarzuca sieć na „nowego Neuera” Radosław Sobolewski bliski powrotu na ławkę trenerską. Wybór może zaskakiwać Wisła Kraków sprzeda kluczowych piłkarzy? Jarosław Królewski komentuje doniesienia Bayern Monachium bliski wyczekiwanego sukcesu. Pełne porozumienie o krok Zagraniczne wypożyczenie pomocnika Lecha Poznań?!