OFICJALNIE: Nie tylko Neymar. PSG na Manchester United bez trzech podstawowych graczy

Źródło: PSG

Paris Saint-Germain potwierdziło kontuzje Edinsona Cavaniego oraz Thomasa Meuniera.

Obaj zawodnicy mistrza Francji nabawili się ich w sobotnim spotkaniu Ligue 1 z Bordeaux (1:0). Urugwajski napastnik, który chwilę wcześniej wykorzystał rzut karny, w przerwie został zmieniony przez Kyliana Mbappé. Belgijskiego obrońcę w 80. minucie zmienił Colin Dagba.

„Konsultacja neurologiczna potwierdziła lekki wstrząs mózgu u Meuniera. Piłkarz musi odpocząć, a pod koniec tygodnia przejdzie kolejne badanie.

Cavani uszkodził ścięgno w prawym biodrze. Dalsze leczenie i długość przerwy w grze zostanie określona w najbliższych dniach” - czytamy w krótkich komunikatach.

31-letni Urugwajczyk rozegrał w tym sezonie 26 spotkań w koszulce PSG. Strzelił w nich 22 gole i zanotował osiem asyst. Bilans 27-letniego Meuniera to 23 mecze, cztery bramki i pięć ostatnich podań.

Cavani i Meunier dołączyli tym samym do kontuzjowanego już od pewnego czasu Neymara. Ich urazy są dużym problemem dla Thomasa Tuchela. PSG we wtorek czeka pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem United.