Raków Częstochowa walczy o Ligę Mistrzów [RELACJA NA ŻYWO]

Raków Częstochowa mierzy się na wyjeździe z Karabachem w ramach rewanżowego starcia w ramach drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Zapraszamy do naszej relacji na żywo z tego spotkania.

Relacja live

RAKÓW CZĘSTOCHOWA W TRZECIEJ RUNDZIE ELIMINACJI LIGI MISTRZÓW!
Żółta kartka dla Marko Jankovicia. Raków Częstochowa sekundy od awansu...
Kontra Rakowa Częstochowa, ale wyraźnie ponad bramką Deian Sorescu.
Karabach o krok od szczęścia. Wybija Swarnas.
Arbiter doliczył do czasu gry siedem minut.
 Żółtą kartką ukarany trener Karabachu.
Keyta blisko szczęścia, ale broni Vladan Kovacević.
Dynamiczna akcja Karabachu, ale wybijają defensorzy mistrza Polski.
Vladan Kovacević doprowadzony do stanu używalności. Wraca do gry.
Kontuzja w zespole Rakowa Częstochowa. Na boisku cierpi Vladan Kovacević.

ZMIANA W RAKOWIE CZĘSTOCHOWA.

Schodzi Fran Tudor a w jego miejsce Deian Sorescu.

80'

Karabach utrzymuje się przy piłce na połowie Rakowa Częstochowa. Na tablicy wyników 1-1.

Kolejne dośrodkowanie Karabachu, wybija Papanikolaou. Inicjatywa po stronie Karabachu.

Było bardzo blisko...

W słupek Rakowa Częstochowa uderzył Marko Janković.

Po dobrym momencie Rakowa Częstochowa, inicjatywę przejął Karabach.

Podwójna zmiana w Karabachu.

Schodzą Redon Xhixhka i Yassine Benzia, a w jego miejsce Juninho oraz Hamidou Keyta.

Przerwa na uzupełnienie płynów.
Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Sonny Kittel, ale do siatki nie trafia Fabian Piasecki.
Karbach niebezpiecznie dośrodkowuje, ale z głowy Zoubira futbolówkę zdjął Kovacević.

Dawid Szwarga reaguje i podwójna zmiana w Rakowie Częstochwowa.

Sonny Kittel za Marcina Cebulę, a Bartosza Nowaka zastąpił Władysław Koczergin.

60'

GOL!

Raków Częstochowa niestety traci bramkę. Do siatki trafia Redon Xhixha i na tablicy wyników mamy już remis 1-1. Rezultat ten nadal premiuje awansem mistrzów Polski.

Do wejścia na boisko szykuje się Sonny Kittel.
Karabach w natarciu, ale dobrze w obronie Rakowa Częstochowa Racovitan.
Faul taktyczny Rakowa Częstochowa. Żółtą kartką ukarany Jean Carlos.
Dla Frana Tudora to pierwsze trafienie w tym sezonie.

52'

GOL!

Raków Częstochowa prowadzi z Karbachem. Piękne trafienia Frana Tudora i podopieczni Dawida Szwargi mają już dwubramkową przewagę w dwumeczu.

Tym razem fauluje Fabian Piasecki. Napastnik Rakowa Częstochowa uniknął jednak kary indywidualnej.
Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a ukarany nią Medina z Karabachu.
Kąśliwy strzał Benziego, ale broni Kovacević.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

Zmiana w drużynie Rakowa Częstochowa.

Schodzi Łukasz Zwoliński, a w jego miejsce Fabian Piasecki.

Zaraz zaczynamy drugą połowę rywalizacji Karabachu z Rakowem Częstochowa.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

Cel minimum - nie stracić gola, jak na razie jest realizowany przez Raków Częstochowa.

Podopieczni Dawida Szwargi mieli swoją okazję, ale zimnej krwi zabrakło Johnowi Yeboahowi. Niemiec kilka minut później opuścił plac gry ze względu na problemy zdrowotne i zastąpił go Bartosz Nowak.

Jeśli mecz skończy się bezbramkowym remisem, to mistrz Polski zamelduje się w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

TO BYŁO GROŹNE!

Mocny strzał z dystansu Marko Jankovicia, ale broni Vladan Kovacević. Karabach jednak nadal w natarciu.

45'

Do czasu pierwszej połowy arbiter doliczył cztery minuty.

Ostatnie minuty należą do Karabachu, ale na razie bez konkuretów ze strony mistrza Azerbejdżanu.
Karabach buduje od kilkudziesięciu sekund atak pozycyjny na połowie Rakowa Częstochowa.

40'

Karabach i Raków Częstochowa na razie bez goli. Do tej pory lepszą sytuację mieli mistrzowie Polski, ale nie wykorzystał jej John Yeboah.

Karabach buduje atak pozycyjny, piłka znalazła się w polu karnym, ale czujnie wybija ją Racovitan. Mamy rzut rożny dla gospodarzy.
Karabach coraz śmielej poczyna sobie na połowie Rakowa Częstochowa. Mistrzowie Polski na razie dobrze jednak bronią.
Dynamiczna akcja Karabachu. Dośrodkowanie z lewej strony, ale zakończona niecelnym strzałem Zoubira.
Zmiana w Rakowie Częstochowa. Boisko opuszcza poturbowany John Yeboah, a w jego miejsce Bartosz Nowak.
Na boisku leży John Yeboah z Rakowa Częstochowa. Tu potrzebna będzie pomoc medyczna.
Wracamy do gry!

25'

Przerwa na uzupełnienie płynów. W Baku obecnie blisko 28 stopni Celcjusza.

CO TO BYŁA ZA OKAZJA!

Raków Częstochowa o krok od pierwszego gola. Sam na sam wyszedł John Yeboah, który jednak w ostatnim momencie został zablokowany przez defensora Karabachu. Nadal mamy zatem bezbramkowy remis.

Jeśli spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, to do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów awansuje Rakowa Częstochowa. Mistrz Polski wygrał pierwsze spotkanie w stosunku 3-2.

20'

Na tablicy wyników nadal remisowy rezultat. Na razie bez klarownych sytuacji z obu stron.

Rzut wolny dla Rakowa Częstochowa i pierwszy celny strzał mistrza Polski, a  jego autorem Zorana Arsenicia. Broni jednak Mahammadaliyev.
John Yeboah faulowany na połowie Karabachu. Za to zagranie Medina mógł obejrzeć żółtą kartkę.

12'

Rzut rożny dla Karabachu. Z lewej strony wrzucał zawodnik gospodarzy, ale pewnie broni Vladan Kovacević.

11'

Niezła akcja Karabachu zakończona premierowym celnym strzałem Abdellaha Zoubira. Broni jednak Vladan Kovacević.

9'

Obiecująca akcja Rakowa Częstochowa prawą stroną za sprawą Frana Tudora, ale dobrze intereweniują defensorzy Karabachu.

8'

Teraz to Karabach częsciej utrzymuje się przy piłce, ale jak na razie niewiele z tego ywynika. Na tablicy wyników 0-0.

5'

Początek spotkania i już słownie upomniany przez arbitra defensor Rakowa Częstochowa, Stratos Swarnas. Jego kolejny faul może zakończyć się żółtą kartką.

3'

Na początku spotkania to Raków Częstochowa utrzymuje się częściej przy piłce. Gra toczy się w środku pola.

Rozpoczynamy mecz!

Do meczu zostało już tylko kilka minut, a więc przedstawiamy składy na to spotkanie:

Karabach: Magomedaliyew; Bayramov, Mustafazede, Medina, Jafarguliyev, Julio Romao, Janković, Leandro Andrade, Benzia, Zoubir, Xhixha.

Raków: V. Kovacević, Tudor, Svarnas, Arsenić, Racovitan, Jean Carlos, Berggren, Papanikolaou, Cebula, Yeboah, Zwoliński.

Raków Częstochowa pokonał w pierwszym spotkaniu Karabach w stosunku 3-2. Bohaterem meczu był Sonny Kittel, który trafił do siatki już w debiucie i dzięki niemu mistrzowie Polski przyjechali do Azerbejdżanu z jednobramkową zaliczką.

Czy uda im się awansować do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów i przy tym zapewnić sobie co najmniej fazę grupową Ligi Konferencji Europy?

Pierwszy gwizdek o 18:00. My zapraszamy na naszą relację na żywo z tego spotkania.

Zobacz ostatnie transfery Dawid Szwarga szczerze o decyzji Rakowa Częstochowa. „Nie zgadzam się. Ubolewam nad tym” Zwrot akcji w sprawie Roberta Lewandowskiego?! Xavi bez skrupułów Legia Warszawa nie dała mu szansy, teraz poprowadził Lechię Gdańsk do awansu. „Ogromny potencjał” [WIDEO] OFICJALNIE: Lechia Gdańsk wraca do Ekstraklasy! Przesądził rollercoaster w Krakowie [WIDEO] Real Madryt zdecydował w sprawie Luki Modricia Został MVP spotkania, Pep Guardiola sprowadził go na ziemię. „Nie spisał się. To nie jest jego praca...” Tomasz Tułacz uderza w Mariusza Rumaka. „Popełnił błąd. Za takie słowa się płaci”