Wisła Kraków z trzema minutami na wagę awansu w Pucharze Polski

Wisła Kraków pokonała GKS Tychy rezultatem 3-1 i zapewniła sobie tym samym awans do 1/8 finału Pucharu Polski.

Postawa podopiecznych Adriána Guľi w ostatnich tygodniach nie napawała optymizmem. W pięciu ostatnich meczach zespół prowadzony przez Słowaka zgromadził zaledwie trzy punkty za zwycięstwo przeciwko Górnikowi Zabrze (1-0).

Mimo to wydawało się, że 13-krotny mistrz Polski będzie faworytem w starciu z pierwszoligowym GKS-em Tychy.

Spotkanie od początku było dosyć wyrównane, ale ze wskazaniem na gości z Krakowa, którzy wyszli na prowadzenia za sprawą Mateusza Młyńskiego. Skrzydłowy wykorzystał podanie Mateja Hanouska i w 24. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Wynik utrzymał się do przerwy, a po niej koszmarny błąd w defensywie popełnił Serafin Szota. Skorzystał z tego Łukasz Grzeszczyk, który wyrównał stan meczu.

Taki rezultat utrzymywał się do 74. minuty. Wtedy to sprawy w swoje ręce wziął Felicio Brown Forbes. Kostarykanin trafił do siatki dwukrotnie w 74. i 76. minucie i dzięki temu przypieczętował awans swojej drużyny do kolejnej rundy Pucharu Polski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Piłkarze Wisły Kraków nie mogą liczyć na wytchnienie, bo już w niedzielę czeka ich derbowe starcie z Cracovią.