Wyjątkowa dedykacja Sterlinga po bramce z Czechami

Źródło: Daily Mail

Anglicy rozgromili w piątek Czechów 5:0. Trzy bramki dla „Synów Albionu” zdobył Raheem Sterling.

Skrzydłowy Manchesteru City otworzył wynik meczu w 24. minucie, a dwa kolejne trafienia dołożył po przerwie. Po swoim drugim golu zaprezentował przygotowaną wcześniej koszulkę.

Widniała na niej podobizna 23-latka i Damary'ego Dawkinsa. 13-letni chłopiec przegrał niedawno walkę z ostrą białaczką limfoblastyczną, którą u młodego gracza Crystal Palace zdiagnozowano w 2014 roku.

- Damary był chłopcem, któremu próbowałem pomóc. W pewnym momencie myśleliśmy, że znaleźliśmy dawcę szpiku, ale jednak nie udało się go uratować. Chciałem zrobić coś, po czym jego najbliżsi choć na chwilę mogli się uśmiechnąć - powiedział po ostatnim gwizdku bohater spotkania z Czechami.

W piątek do siatki trafił jeszcze Harry Kane (wykorzystał rzut karny) oraz Tomáš Kalas, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Anglicy nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku eliminacji Euro 2020.