106 interesujących transferów potwierdzonych w czerwcu w Polsce

2022-07-14 12:45:41; Aktualizacja: 2 lata temu
106 interesujących transferów potwierdzonych w czerwcu w Polsce Fot. Przemysław Szyszka (Lech Poznań)
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Nadszedł czas na przedstawienie trzeciej i zarazem ostatniej części podsumowania czerwcowych transakcji. Tym samym na tapet bierzemy operacje zrealizowane wyłącznie na polskiej ziemi.

Kluby z Ekstraklasy i z niższych klas rozgrywkowych w Polsce mają za sobą bardzo pracowite tygodnie za sprawą zrealizowania szeregu wzmocnień swoich zespołów przed startem nowego sezonu.

***

26 największych potwierdzonych czerwcowych transferów. Obfite tygodnie

Te transfery mogliście przegapić. 109 interesujących transakcji potwierdzonych w czerwcu

***

Nasi pucharowicze mieli w czerwcu ostatnią szansę na to, by dokonać istotnych korekt w kadrach pierwszych zespołów przed rozpoczęciem batalii o zaistnieje jesienią na międzynarodowym podwórku.

Nasi przedstawiciele w postaci Lecha Poznań, Rakowa Częstochowa, Pogoni Szczecin oraz Lechii Gdańsk nie skorzystali specjalnie z tej okazji, co pokazuje fakt, że tylko mistrz oraz wicemistrz Polski uzupełnili swoje szeregi o nowych graczy.

Do „Kolejorza” trafili Artur Rud´ko wypożyczony z Metalista Charków oraz Afonso Sousa pozyskany za rekordowe 1,2 miliona euro z Belenenses SAD. Z kolei „Czerwono-Niebiescy” sprowadzili Fabiana Piaseckiego ze Śląska Wrocław oraz nabyli prawo do tymczasowego korzystania z usług Stratosa Svarnasa z AEK-u.

***

Spośród pozostałych zespołów, przystępujących do walki o tytuł najlepszej ekipy w kraju, najwięcej pracy w czerwcu mieli dość niespodziewanie właściciele Stali Mielec. Drużyna z Podkarpacia dokonała prawdziwej rewolucji kadrowej i pozyskała aż dziewięciu nowych gracz w ubiegłych tygodniach - Piotra Wlazłę i Pawła Żyrę z Bruk-Bet Termaliki, Mikołaja Lebedyńskiego z Chrobrego Głogów, Macieja Wolskiego z ŁKS-u Łódź, Leândro z Górnika Łęczna, Dominykasa Barauskasa z FK Riteriai, Bartosza Mrozka wypożyczonego z Lecha Poznań, Bartłomieja Ciepielę wypożyczonego z Legii Warszawa oraz Mateusza Kochalskiego z Legii Warszawa.

***

W należyty sposób do walki o uzyskanie przynajmniej utrzymania Ekstraklasie starały się przygotować beniaminkowie – Miedź Legnica, Widzew Łódź oraz Korona Kielce.

Ci pierwsi mogą się pochwalić zrealizowaniem całkiem interesujących transferów w postaci sprowadzenia do Polski między innymi byłego gracza Manchesteru United - Ángelo Henríqueza z Fortalezy, któremu w nowych barwach może przyjść rywalizować o miejsce w składzie z Koldo Obietą z SD Amorebieta. Hiszpan przybył do naszego kraju pomimo otrzymania ciekawych ofert z rodzimego kraju, ponieważ pragnął towarzyszyć swojej wybrance rozpoczynającej studia w Polsce. Poza nimi szeregi zwycięzcy pierwszoligowych zmagań uzupełnili jeszcze Hubert Matynia z Pogoni Szczecin, Michael Kostka z RB Lipsk (U-19) oraz Levent Gülen z Volos NPS.

Jeżeli zaś chodzi o ekipy z województwa łódzkiego oraz świętokrzyskiego, to dokonały one w czerwcu identycznej liczby transakcji co Miedź Legnica – pięć.

Do pierwszej z nich dołączyli Juljan Shehu z KF Laçi, Serafin Szota z Wisły Kraków, Bożidar Czorbadżijski i Mateusz Żyro ze Stali Mielec oraz Juliusz Letniowski wykupiony z Lecha Poznań.

Natomiast „Żółto-Czerwoni” mogą się pochwalić zakontraktowaniem Miłosza Trojaka z Odry Opole, Adama Dei z Arki Gdynia, Huberta Szulca z Lecha Poznań, Bartosza Śpiączki z Górnika Łęczna i Sašy Balicia z Zagłębia Lubin.

***

Z grona pozostałych czerwcowych operacji za nieco bardziej interesujące możemy uznać ściągnięcie Johna Yeboaha z Willem II do Śląska Wrocław; Marko Poletanovicia z Wisły Kraków, Damjana Bohara z NK Osijek i Jarosława Jacha z Crystal Palace do Zagłębia Lubin; Roberto Alvesa z FC Winterthur, Jakuba Ojrzyńskiego wypożyczonego z Liverpoolu i Michała Feliksa z Garbarni Kraków do Radomiaka Radom; Grzegorza Tomasiewicza ze Stali Mielec do Piasta Gliwice oraz Dominika Hładuna z Zagłębia Lubin i Róberta Picha ze Śląska Wrocław do Legii Warszawa.

***

Na nudę nie mogliśmy też narzekać dzięki klubom rywalizującym w niższych klasach. Tutaj przede wszystkim na pierwszy plan wysuwa się spadkowicz – Wisła Kraków.

Utytułowany zespół celuje w zaliczenie szybkiego powrotu do elity i w realizacji tego celu mają „Białej Gwieździe” pomóc tacy pozyskani gracze jak Vullnet Basha z Ionikosu, Jakub Niewiadomski z Lecha Poznań, Michał Żyro z Jagiellonii Białystok, Bartosz Jaroch z Resovii, Igor Łasicki z Pogoni Szczecin do Wisły Kraków oraz Michaël Pereira z Kacelisporu.

Identyczne marzenie mają także pozostałe dwie drużyny, które w ubiegłych tygodniach pożegnały się z Ekstraklasą w postaci Bruk-Bet Termaliki Nieciecza oraz Górnika Łęczna.

Te ekipy nie podeszły na razie z rozmachem do dokonywania zmian w kadrach i mogą się pochwalić sprowadzeniem między innymi Tarasa Zawijśkyja z Desny Czernihów (Bruk-Bet Termalica) czy dwóch piłkarzy rezerw Legii Warszawa - Patryka Pierzaka i Jakuba Kwiatkowskiego (obaj Górnik Łęczna).

Naszą uwagę zwraca także pojawienie się Ruchu Chorzów na zapleczu krajowej elity. „Niebiescy” małym krokami zmierzają ku zameldowaniu się w Ekstraklasie i mają przed sobą do wykonania ten ostatni i zarazem najtrudniejszy.

Wielokrotny mistrz Polski podchodzi spokojnie do nadchodzącego pierwszoligowego sezonu, który chce zakończyć przede wszystkim z wywalczonym spokojnym utrzymaniem, w czym mają mu pomóc Artur Pląskowski z Chojniczanki Chojnice, Tomasz Swędrowski z Motoru Lublin, Łukasz Moneta ze Stomilu Olsztyn, Jakub Piątek z GKS-u Tychy, Przemysław Szur z Raduni Stężyca, Bartłomiej Barański z Lecha Poznań czy Kacper Michalski z Górnika Zabrze.

Jeszcze kawał drogi do przebycia na ten poziom ma szalejąca przy okazji każdego okna transferowego Wieczysta Kraków, która w czerwcu podpisała umowę z Błażejem Augustynem z Jagiellonii Białystok i Adrianem Klimczakiem z ŁKS-u Łódź.

Pozostałe interesujące transfery zrealizowane przez polskie klubu w czerwcu

***

65 najciekawszych potwierdzonych transferów ostatnich miesięcy. Kryzys już nie taki straszny