Te transfery mogliście przegapić. 142 interesujące transakcje potwierdzone w sierpniu

Te transfery mogliście przegapić. 142 interesujące transakcje potwierdzone w sierpniu fot. Como 1907
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Po przedstawieniu największych sierpniowych operacji przyszła pora na przypomnienie tych opiewających na mniejsze sumy lub zrealizowanych w ramach wypożyczeń czy wolnych transferów.

Ubiegłe tygodnie nie obfitowały już w tak dużą liczbę transakcji, z których trudno byłoby nam wyselekcjonować te warte uwagi. Mimo to mieliśmy w czym wybierać i spośród mniejszych transferów gotówkowych, transferów czasowych lub piłkarzy, wykorzystujących ostatnią szansę na to, by na dobrych warunkach załapać się do dobrych klubów z kartą w ręku.

***

Z puli definitywnych transakcji finansowych najbliżej złamania granicy dziesięciu milionów euro była operacja zrealizowana przez Ajax Amsterdam. Mistrz Holandii rzutem na taśmę wzmocnił swoje szeregi utalentowany Ahmetcanem Kaplanem z Trabzonsporu, pozyskując go za 9,5 miliona euro.

W dalszej kolejności odnotowaliśmy cztery transfery opiewające na dziewięć milionów euro. Taką sumę na pozyskanie nowych zawodników wyłożyły po dwa włoskie oraz angielskie kluby – Atalanta, Torino, Chelsea oraz Nottingham Forest.

Pierwszy z nich zrealizował wewnętrzną operację w postaci ściągnięcia Brandona Soppy’ego z Udinese Calcio. Natomiast drugi wykorzystał nadarzającą się okazję do sprowadzenia rezerwowego Ajaksu Amsterdam – Perra Schuursa.

Z kolei „The Blues” dopięli wałkowaną od kilku tygodni sprawę zakontraktowania Gabriela Sloniny. Zaś beniaminek Premier League wzmocnił swoje szeregi doświadczonym Remo Freulerem z Atalanty.

Z pozostałych transakcji warto zwrócić uwagę na definitywne opuszczenie szeregów Bayernu Monachium przez Joshuę Zirkzee’ego, któremu przyjdzie kontynuować karierę we Włoszech w barwach Bologny po przelaniu 8,5 miliona euro na konto „Bawarczyków”.

Pozostając na Półwyspie Apenińskim nie sposób nie dostrzec dużych inwestycji Cremonese. Beniaminek Serie A wyłożył rekordowe 6,5 miliona euro na nawiązanie współpracy z Cyrielem Dessersem z Genku i niewiele mniej, bo sześć milionów na Felixa Afenę-Gyana z Romy.

Jeśli mowa o największych zakupach w historii, to takowe udało się zrealizować Kopenhadze i Bodø/Glimt. Uczestnik Ligi Mistrzów przeznaczył sześć milionów euro pozyskanie Andreasa Corneliusa z Trabzonsporu. Natomiast mistrz Norwegii odkupił Patricka Berga z RC Lens za cztery (niektóre źródła podają 4,5) miliona euro.

Ponadto zbędnych balastów pozbył się Arsenal, inkasując blisko dziesięć milionów euro sumy podstawowej na odejściach Lucasa Torreiry do Galatasaray i Bernda Leno do Fulham.

Na koniec tej części podsumowania nie możemy też zapomnieć o Polakach, z których czterech trafiło do innych zagranicznych zespołów lub po raz pierwszy w karierze opuściło rodzimy kraj. W tej pierwszej puli znalazł się tylko Bartłomiej Drągowski. Bramkarz pozostał we Włoszech, mimo że był łączony z angielską Premier League czy hiszpańską LaLigą, i będzie kontynuował karierę w Spezii Calcio.

Być może w niedalekim czasie przyjdzie mu mierzyć się z dwoma byłymi piłkarzami Górnika Zabrze – Krzysztofem Kubicą i Dariuszem Stalmachem. Pierwszy z nich przeszedł za 1,2 miliona euro do drugoligowego Benevento. Natomiast drugi za 700 tysięcy euro zasilił szeregi młodzieżowej drużyny Milanu.

Poza tą dwójką na obranie kierunku zachodniego zdecydował się Damian Michalski, który rozstał się z Wisłą Płock na rzecz spróbowania sił w Greuther Fürth.

Pozostałe interesujące sierpniowe transfery za kwoty mniejsze niż 10 milionów euro

***

Zgodnie z przypuszczeniami systematycznemu wzrostowi ulegały transakcje zawierane w formie wypożyczeń. Do tych dopiętych z uwagi na brak dysponowania odpowiednimi środkami do definitywnego pozyskania danego piłkarza już teraz lub zachowania w ten sposób funduszy na inne cele możemy zaliczyć między innymi przeprowadzkę Georginio Wijnalduma do Romy z PSG, Marlona z Szachtara Donieck i Andrei Petagny z Napoli do Monzy, Angeliño z RB Lipsk do Hoffenheim, Antoine’a Griezmanna z Barcelony do Atlético Madryt, Giovanniego Simeone z Hellasu Verona, Tanguya Ndombele z Tottenhamu i Giacomo Raspadoriego z Sassuolo do Napoli, Erica Bailly’ego z Manchesteru United do Olympique’u Marsylia, Lucasa Ocamposa z Sevilli do Ajaksu Amsterdam, Alexandra Sørlotha z RB Lipsk do Realu Sociedad, Andera Herrery z PSG do Athletic Club oraz Leandro Paredesa z PSG i naszego Arkadiusza Milika z Olympique’u Marsylia do Juventusu.

Skoro w naszym podsumowaniu transferów czasowych pojawiło się nazwisko Polaka, to możemy od razu przejść do tymczasowych zagranicznych przeprowadzek zanotowanych przez innych naszych rodaków. Spośród nich aż dwóch trafiło do Vitesse – Kacper Kozłowski z Brighton oraz Bartosz Białek z VfL Wolfsburg. Obaj liczą na regularną grę w holenderskim zespole, ponieważ nie mogli na to liczyć w Anglii oraz Niemczech.

Z podobnym kłopotem na Wyspach Brytyjskich w szeregach Leicester City, Leeds United i Brighton zmagaliby się odpowiednio Jakub Stolarczyk, Mateusz Bogusz oraz Michał Karbownik. Dlatego udali się do drużyny z niższych klas w postaci Fleetwood Town, UD Ibiza i Fortuny Düsseldorf.

Natomiast z nieco innych powodów swoje otoczenie zmienili jeszcze Aleksander Buksa oraz Filip Majchrowicz. Pierwszy w poszukiwaniu gry na wyższym poziomie udał się z Genoi do OH Leuven. Z kolei drugi opuścił szeregi Radomiaka Radom na rzecz spróbowania sił w Pafos FC.

Do pozostałych interesujących i zarazem głośnych wypożyczeń możemy zaliczyć tymczasowe przeprowadzki Alexa Tellesa z Manchesteru United do Sevilli, Nico Gonzáleza z Barcelony do Valencii, Giovanniego Lo Celso z Tottenhamu do Villarrealu, Nicolasa Pépé z Arsenalu do OGC Nice, Dele Allego z Evertonu do Beşiktaşu, Samuela Umtitiego z Barcelony do Lecce, Renana Lodiego z Atlético Madryt do Nottingham Forest, Sergio Reguilóna z Tottenhamu do Atlético Madryt, Calluma Hudsona-Odoia z Chelsea do Bayeru Leverkusen i Harry’ego Winksa z Tottenhamu do Sampdorii.

Pozostałe ciekawe sierpniowe wypożyczenia

***

I nadeszła pora na wolne transfery. Tych było już znacznie mniej niż w ubiegłych miesiącach, ponieważ coraz dłuższy rozbrat z regularnymi treningami zespołowymi nie sprzyjał kontraktowaniu zawodników pozostających na bezrobociu od przynajmniej miesiąca.

Mimo to byliśmy w sierpniu świadkami kilku interesujących transakcji. Do tych bez wątpienia najgłośniejszych możemy zaliczyć dołączenie Aarona Ramseya do OGC Nice, Cesca Fàbregasa do Como 1907, Isco do Sevilli, Driesa Mertensa do Galatasaray, Alexisa Sáncheza do Olympique’u Marsylia, Andrea Belotti do Romy i Edinsona Cavaniego do Valencii.

Wśród bohaterów operacji bezgotówkowych znaleźli się też Polacy. Nie było ich zbyt wielu, ale wypada nam odnotować, że z nowymi pracodawcami związali się Krystian Nowak (Universitatea Cluj), Grzegorz Sandomierski (APO Levadiakos), Maksymilian Stryjek (Wycombe Wanderers), Oskar Zawada (Wellington Phoenix) oraz Mariusz Stępiński (Aris Limassol).

Z nowymi drużynami kontrakty podpisali też obcokrajowcy związany ostatnio lub swego czasu z polskimi zespołami, jak Dani Ramírez (z Lecha Poznań do Zulte Waregem), Marco Paixão (powrót do Altay SK), Tomáš Pekhart (z Legii Warszawa do Gaziantep FK), Adi Mehremić (z Wisły Kraków do Istanbulsporu) i Lirim Kastrati (z Legii Warszawa do Fehérváru).

Pozostałe interesujące sierpniowe wolne transfery

***

Na koniec jesteśmy jeszcze winni przypomnienia tych mniejszych transakcji dopiętych w Transfer Deadline Day, który w tym roku miał miejsce 1 września.

Spośród tych gotówkowych najbliżej złamania granicy dziesięciu milionów euro było Southampton, które sięgnąło po Samuela Edoziego z Manchesteru City za 9,2 miliona euro. Nieznacznie mniej na nowego gracza wyłożyło Stade Rennais – 9 milionów euro na Christophera Wooha z RC Lens. Podium w tej klasyfikacji zamyka zakup Lázaro z Flamengo przez UD Almeria za 7 milionów euro.

Z puli wypożyczeń naszą uwagę zwróciły najbardziej tymczasowe przeprowadzki Polaków – Jana Bednarka z Southampton do Aston Villi, Krzysztofa Piątka z Herthy do Salernitany,  Jordana Majchrzaka z Legii Warszawa do Romy (U-19), Mateusza Lisa z Southampton do Troyes oraz Sebastiana Walukiewicza z Cagliari Calcio do Empoli.

Jeżeli chodzi zaś o zagraniczne nazwiska, to tutaj sporo emocji wywołały przenosiny Arthura z Juventusu do Liverpoolu, Denisa Zakarii z Juventusu do Chelsea, Abdou Diallo z PSG do RB Lipsk, Juliana Weigla z Benfiki do Borussii Mönchengladbach, Kaspera Dolberga z OGC Nice do Sevilli, Sergiño Desta z Barcelony do Milanu i Juliana Draxlera z PSG do Benfiki.

Pozostałe interesujące transakcje z Transfer Deadline Day

***

13 największych transakcji potwierdzonych w Transfer Deadline Day. Niespodziewany bohater

48 największych potwierdzonych sierpniowych transferów. Tygodnie pod znakiem rekordów

57 interesujących transferów potwierdzonych w lipcu w Polsce

Te transfery mogliście przegapić. 207 interesujących transakcji potwierdzonych w lipcu

59 największych potwierdzonych lipcowych transferów. Na bogato

106 interesujących transferów potwierdzonych w czerwcu w Polsce

Te transfery mogliście przegapić. 109 interesujących transakcji potwierdzonych w czerwcu

26 największych potwierdzonych czerwcowych transferów. Obfite tygodnie

65 najciekawszych potwierdzonych transferów ostatnich miesięcy. Kryzys już nie taki straszny

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Takich piłkarzy szuka Górnik Zabrze” „Takich piłkarzy szuka Górnik Zabrze” Rekord transferowy Jakuba Piotrowskiego?! Rekord transferowy Jakuba Piotrowskiego?! Latający Kevin de Bruyne! Ekwilibrystyczny gol gwiazdy Manchesteru City [WIDEO] Latający Kevin de Bruyne! Ekwilibrystyczny gol gwiazdy Manchesteru City [WIDEO] Tyle Bayern Monachium musi zapłacić za nowego trenera Tyle Bayern Monachium musi zapłacić za nowego trenera OFICJALNIE: Wyjaśniła się przyszłość Sérgio Conceição OFICJALNIE: Wyjaśniła się przyszłość Sérgio Conceição „Tak, chcę zostać nowym trenerem Liverpoolu” „Tak, chcę zostać nowym trenerem Liverpoolu” Jarosław Niezgoda coraz bliżej nowego klubu?! Trenuje na pełnych obrotach Jarosław Niezgoda coraz bliżej nowego klubu?! Trenuje na pełnych obrotach Jarosław Królewski: Od tego zależy przyszłość trenera Jarosław Królewski: Od tego zależy przyszłość trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy