I Liga: Poznaliśmy składy na mecz GKS Katowice - Lechia Gdańsk [OFICJALNIE]

Antoni Obrębski
Źródło: GKS Katowice | Lechia Gdańsk

Poznaliśmy składy na mecz 26. kolejki I Ligi pomiędzy GKS-em Katowice a Lechią Gdańsk.

Lechia Gdańsk gra wyśmienicie w rundzie wiosennej. Od powrotu rozgrywek po przerwie zimowej gdańszczanie wygrali wszystkie sześć meczów, zdobywając komplet punktów. Jeśli wygra z GKS-em, przeskoczy w tabeli Arkę Gdynia o dwa punkty i powróci na fotel lidera. Przy remisie ekipy z Trójmiasta będą miały po 51 punktów.

GKS z kolei może w przypadku zwycięstwa przywrócić nadzieje na bezpośredni awans. Katowiczanie zajmują czwarte miejsce w tabeli, a do drużyny Szymona Grabowskiego tracą osiem punktów. Przy zwycięstwie zespół Rafała Góraka przeskoczy Motor Lublin i zmniejszy stratę do drugiego miejsca do zaledwie pięciu punktów.

Jeśli chodzi o urazy, to w Lechii cały czas Conrado leczy kontuzję mięśnia, ale w okolicach połowy kwietnia ma być gotowy do gry. W drużynie gospodarza nie ma problemów zdrowotnych.

Początek meczu o godzinie 15:00. Transmisja spotkania będzie na kanale Polsat Sport Premium 1.

Składy obu ekip:

GKS Katowice: Kudła, Kuusk, Komor, Jędrych, Wasielewski, Kozubal, Repka, Rogala, Błąd, Marzec, Bergier.

Ławka: Szczuka, Janiszewski, Aleman, Mak, Jaroszek, Arak, Pietrzyk, Baranowicz, Shibata.

Lechia Gdańsk: Sarnawski, Bugaj, Chindris, Olsson, Kałahur, Żelizko, Kapić, Neugebauer, Mena, Chłań, Bobček.

Ławka: Mikułko, Koperski, Gueho, D'arrigo, Sypek, Sezonienko, Biegański, Zjawiński, Fernández.