Juventus bez dwóch gwiazd na Chelsea i derby Turynu [OFICJALNIE]

Źródło: Juventus

Álvaro Morata i Paulo Dybala nie wystąpią w dwóch nadchodzących meczach Juventusu z uwagi na odniesione urazy w spotkaniu ligowym przeciwko Sampdorii (3:2).

Massimiliano Allegri wyobrażał sobie zupełnie inaczej rozpoczęcie swojej drugiej przygody z ławką trenerską „Starej Damy”, bo na razie ma olbrzymie kłopoty z osiąganiem zadowalających rezultatów z prowadzonym przez siebie zespołem.

W najbliższym czasie utytułowanemu szkoleniowcowi będzie niezwykle trudno zmienić ten negatywny trend, ponieważ z orbity jego zainteresowani wypadli mu dwaj podstawowi napastnicy w osobach Álvaro Moraty i Paulo Dybali.

Obaj zawodnicy nabawili się kontuzji w trakcie ligowego pojedynku z Sampdorią. Jako pierwszy plac gry w starciu z ekipą z Genui opuścił Argentyńczyk i zarazem zdobywca pierwszej bramki w tym meczu.

27-latek zszedł przedwcześnie do szatni już w 21. minucie, a przeprowadzone szczegółowe badania wykazały, że powodem takiego stanu rzeczy było wydłużenie mięśnia półścięgnisty lewego uda. Dybala będzie z powodu tego urazu musiał opuścić nadchodzące pojedynki z Chelsea w Lidze Mistrzów (29 września o godzinie 21:00) oraz Torino w Serie A (2 października o godzinie 18:00). Tym samym do rywalizacji wróci dopiero po zakończeniu przerwy na mecze międzypaństwowe.

Tak samo długo poza grą będzie pozostawał Morata. Hiszpan został z kolei zmieniony w 82. minucie ze względu na uszkodzenie mięśnia ścięgna podkolanowego prawego uda.

W zaistniałej sytuacji Allegri ma do dyspozycji tylko jednego nominalnego napastnika na najbliższe spotkania, którym jest sprowadzony latem - Moise Kean.

Wspomniani atakujący zdobyli w trwających rozgrywkach po trzy bramki dla Juventusu i popisali się zanotowaniem dwóch (Morata) oraz trzech (Dybala) asyst.