Skandal w trakcie meczu olimpijskiej reprezentacji Niemiec z Hondurasem. Piłkarze zeszli z boiska w 87. minucie

Źródło: Team Deutschland I Selección Nacional de Honduras

W sobotę przygotowująca się do Igrzysk Olimpijskich reprezentacja Niemiec do lat 23 mierzyła się z Hondurasem. Spotkanie zakończono przed 90. minutą.

Obie reprezentacje dogadały się, że sparing zostanie rozegrany w formacie 3x30 minut. Na pierwszą tercję Niemcy wyszli w składzie:

Müller; Henrichs, Pieper, Uduokhai, Raum, Maier, Arnold, Stach, Richter, Kruse, Amiri.

Reprezentacja Hondurasu dość szybko objęła prowadzenie, ale wyrównał Felix Uduokhai. Taki wynik utrzymywał się do 87. minuty, kiedy to doszło do sporego zamieszania. Jak pisze niemiecka federacja, reprezentujący na co dzień barwy Herthy Berlin Jordan Torunarigha został znieważony na tle rasowym, po czym cały jego zespół postanowił zejść z murawy i nie kontynuować meczu.

- W przypadku znieważenia naszego gracza na tle rasowym, nie mogliśmy kontynuować gry - skomentował selekcjoner niemieckiej ekipy, Stefan Kuntz.

Głos na temat całej sprawy zabrała również federacja Hondurasu, twierdząc, że doszło do boiskowego nieporozumienia.