25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz

25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Dopiero, co zakończyło się zimowe okno transferowe, a my wyczekujemy już z niecierpliwością rozpoczęcia letniego. Zanim jednak to nastąpi pragniemy przypomnieć o sporej grupie zawodników dostępnych na rynku z kartą w ręku.

W naszym poprzednim tekście dotyczącym wolnych piłkarzy przedstawiliśmy najciekawszą jedenastkę złożoną z grona bezrobotnych graczy. Aż ośmiu przedstawionych przez nasz zawodników może już pochwalić się podpisaniem umowy z nowym pracodawcą. Takiego szczęścia nie zaznali do tej pory Emiliano Viviano, Fábio Coentrão i Cheikh N'Doye.

W ostatnim czasie najbliższy powrotu na boisko był pierwszy z nich. Poważne zainteresowanie usługami doświadczonego bramkarza wyraził Inter Mediolan i zaprosił go nawet na testy, ale ostatecznie zdecydował się wycofać z pomysłu zakontraktowania kolejnego golkipera.

Z kolei pozostała dwójka nie cieszyła się w minionych tygodniach zbyt dużym zainteresowaniem poszczególnych klubów i przynajmniej na razie spokojnie czeka na otrzymanie atrakcyjnej propozycji.

W podobnym położeniu znajdują się także między innymi tacy piłkarze pozostający bez zespołu od lipca lub sierpnia jak Mathieu Flamini, Serdar Tasci, Rolando, Marc Wilson, Oussama Assaidi, Youssouf Mulumbu, Franck Tabanou, Ignazio Abate, Martin Olsson i Ivan Strinić.

Warto zauważyć, że każdy z wymienionych zawodników ma już ponad 30 lat i z upływającymi miesiącami coraz mniejsze szanse na powrót do gry na przyzwoitym poziomie. Wiele wskazuje na to, że tylko perspektywa dobrego zarobku będzie mogła ich skłonić do nawiązania współpracy z dowolną drużyną.

Z grona powyższych graczy warto nadmienić, że najwięcej na związaniu się z nowym klubem mógłby zyskać Martin Olsson. Szwed znalazł się nie tak dawno w gronie piłkarzy powołanych na zimowe zgrupowanie kadry i dlatego jego nazwisko wciąż widnieje na szerokiej liście piłkarzy branych pod uwagę w kontekście wyjazdu na Euro 2020.

Większość wskazanych przez nas zawodników rozstało się ze swoimi zespołami najpóźniej ostatniego dnia sierpnia. Jedynie Emiliano Viviano rozwiązał za porozumieniem stron umowę ze Sportingiem już po zamknięciu letniego okienka transferowego.

Na identyczny krok w podobnym lub późniejszym okresie zdecydowało się wielu niezadowolonych piłkarzy. Wśród nich znalazło się teoretycznie trzech najbardziej wartościowych graczy z kartą w ręku – Younousse Sankharé, Sung-yong Ki i Tom Carroll.

Pierwszy z nich nie zaznał smaku rywalizacji w trwających rozgrywkach i jeszcze w poprzednim sezonie zaczął mieć problemy z regularną grą w barwach Bordeaux po… nieudanym wszczepieniu implantów w brodę. Senegalczyk stracił kilka tygodni przez powikłania i po starcie obecnych rozgrywek nie widniał już w planach dotyczących dalszego funkcjonowania drużyny.

Z kolei pozostała dwójka uzbierała łącznie na swoim koncie zaledwie trzynaście występów (Ki – trzy, Carroll – dziesięć). Na chwilę obecną trudno przypuszczać jak potoczy się ich najbliższa przyszłość, ale w mediach nie brakuje spekulacji na temat osoby Koreańczyka, który skłania się ku kontynuowaniu kariery w jednym z zespołów rywalizujących na poziomie Major League Soccer.

Jeżeli chodzi o pozostałych interesujących zawodników, którzy zdecydowali się w ostatnich tygodniach na rozwiązanie umów, wypada wspomnieć, że do wzięcia od zaraz są Vurnon Aninta, Jefferson, Diafra Sakho, Dennis Aogo, Joe Ledley i André Pinto. Każdy z nich z całą pewnością stanowiłby znaczące wzmocnienie klubów z dolnych rejonów tabeli w czołowych ligach Europy.

Na sam koniec zostawiliśmy trzech interesujących graczy, którzy nie otrzymali propozycji przedłużenia wygasających kontraktów w Major League Soccer. Tymi zawodnikami są Krisztián Németh, Romain Alessandrini i Florentin Pogba. Węgierski napastnik odgrywał ważną rolę w Sportingu Kansas City i nie powinien mieć większych problemów z nawiązaniem współpracy z nowym klubem. Z kolei pozostała dwójka raczej stanowiła w ostatnim czasie uzupełnienie odpowiednio Los Angeles Galaxy oraz Atlanty United. 30-letni Alessandrini finalizuje jednak swoją przeprowadzkę do chińskiego Qingdao Huanghai, a 29-letni Pogba wciąż liczy na propozycję z innego klubu MLS.

***

Początkowo zapomnieliśmy o Alessandro MatrimNicklasie Bendtnerze, ale nie sposób o nich nie wspomnieć. Włoch nie tak dawno rozwiązał swoją umowę z Sassuolo. Z kolei Duńczyk nie otrzymał propozycji kontynuowania swojej kariery w Kopenhadze. Obaj napastnicy głęboką wierzą w to, że już wkrótce wrócą na boisko.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Premier League: 10 najszybszych goli w historii rozgrywek [WIDEO] Premier League: 10 najszybszych goli w historii rozgrywek [WIDEO] Mama Pepa Guardioli zmarła po zarażeniu koronawirusem Mama Pepa Guardioli zmarła po zarażeniu koronawirusem Piekarski zdradził możliwy kierunek transferu Rybusa: Turcja, Stambuł Piekarski zdradził możliwy kierunek transferu Rybusa: Turcja, Stambuł Bordeaux stanie nad przepaścią? Główny sponsor zawiesił umowę z klubem! Bordeaux stanie nad przepaścią? Główny sponsor zawiesił umowę z klubem! Janczyk szczerze o obecnej sytuacji i... niedoszłym transferze do Kataru Janczyk szczerze o obecnej sytuacji i... niedoszłym transferze do Kataru Llullaku szczerze o sytuacji na Białorusi. „Wiemy o piłkarzu zakażonym koronawirusem” Llullaku szczerze o sytuacji na Białorusi. „Wiemy o piłkarzu zakażonym koronawirusem” Smołow uciekł z Hiszpanii na... osiemnaste urodziny dziewczyny Smołow uciekł z Hiszpanii na... osiemnaste urodziny dziewczyny Szok w Stade de Reims. Klubowy lekarz zakażony koronawirusem popełnił samobójstwo Szok w Stade de Reims. Klubowy lekarz zakażony koronawirusem popełnił samobójstwo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy