OFICJALNIE: Napastnik Pogoni Szczecin nie zagra z Lechem. Powodem choroba

Antoni Obrębski
Źródło: Pogoń Szczecin

Luka Zahović nie wystąpi w meczu ćwierćfinału Pucharu Polski Pogoni Szczecin z Lechem Poznań.

Pogoń Szczecin w 1/8 finału piłkarskiego pucharu Polski pokonała 2:1 Górnik Zabrze. Tym samym „Portowcy” zameldowali się w ćwierćfinale rozgrywek. Losowanie wyłoniło rywala dla szczecinian, nie było ono przychylne, gdyż przeciwnikiem okazał się Lech Poznań.

Pogoń Szczecin podała składy na mecz w ramach tych rozgrywek. Jak się okazuje, w kadrze meczowej nie znalazł się Luka Zahović, który jest chory.

W związku z absencją Słoweńca, poza Efthymiosem Koulourisem Jens Gustafsson ma do dyspozycji tylko jeszcze jednego napastnika - 18-letniego Patryka Paryzka, który przed kilkoma tygodniami zdobył swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie.

Nie wydaje się jednak, aby nieobecność 28-letniego Zahovicia była dla Pogoni wielkim zmartwieniem. Piłkarz urodzony w Portugalii w tym sezonie Ekstraklasy rozegrał 558 minut, we wszystkich rozgrywkach minut uzbierał 868. Zdobył w nich gola i zaliczył trzy asysty.

W pucharze Polski zagrał tylko 26 minut w drugiej rundzie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W starciu z Górnikiem szwedzki trener „Dumy Pomorza” nie skorzystał z jego usług.

Ostatnio Luka Zahović łączony był z odejściem ze Szczecina, w którym gra od 2020 roku. Napastnika reprezentacji Słowenii przymierzano między innymi do Legii Warszawa.

Spotkanie Pogoni Szczecin z Lechem Poznań rozpocznie się o godzinie 20:30. Obejrzymy je na antenie Polsatu Sport.