Ostre słowa siostry Ronaldo. „Chcą go zniszczyć”

Źródło: Katia Aveiro I Instagram

Siostra Cristiano Ronaldo, Katia Aveiro, skomentowała to, co wydarzyło się w środowym meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Valencią a Juventusem.

Pierwsze spotkanie Champions League w barwach mistrza Włoch zakończyło się dla Portugalczyka już w 29. minucie. 33-letni gwiazdor zobaczył czerwoną kartkę za starcie z Jeisonem Murillo. Ronaldo najpierw się z nim przepchnął, a następnie położył rękę na głowie rywala. Cała sytuacja wzbudziła wiele emocji. Nie ukrywał ich sam zawodnik Juventusu, który schodząc z boiska, popłakał się.

„To wstyd dla piłki nożnej. Sprawiedliwości stanie się jednak zadość. Chcą zniszczyć mojego brata. Ale Bóg nigdy nie śpi” - napisała na Instagramie Aveiro, stając w obronie Ronaldo.

Przypomnijmy, że czerwoną kartkę dla swojego podopiecznego skomentował już również trener Juventusu, Massimiliano Allegri. Jak przyznał Włoch: - Mogę jedynie powiedzieć, że VAR pomógłby sędziemu w tej decyzji. Granie w dziesięciu w Lidze Mistrzów po takim incydencie jest rozczarowujące. Ryzykowaliśmy porażkę w tym meczu. Dodatkowo będziemy musieli sobie radzić bez niego w następnych meczach. (…) Z pewnością takie sytuacje sprawiają, że czujesz w ustach gorzki smak.

Juventus wygrał z Valencią 2:0. Oba trafienia dla turyńczyków zanotował Miralem Pjanić, wykorzystując rzuty karne. W doliczonym czasie gry jedenastkę obronił Wojciech Szczęsny.