Puchar Francji: Olympique Marsylia wyeliminował PSG, by odpaść z drugoligowcem

Olympique Marsylia pożegnał się z Pucharem Francji, zostając niespodziewanie wyeliminowanym przez Annecy FC.

W 1/8 finału Pucharu Francji Olympique Marsylia pokonał Paris Saint-Germain 2:1. Zespół prowadzony przez Igora Tudora był zdecydowanym faworytem ćwierćfinałowego starcia z Annecy FC, które zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli Ligue 2. Przedstawiciel najwyższego francuskiego szczebla nie poradził sobie jednak z niżej notowanym rywalem.

OM rozpoczął zgodnie z planem, bo od trafienia z 29. minuty Jordana Veretouta, który spokojnie wykończył dogranie Jonathana Claussa. Wyrównał Moïse Sahi Dion, a prowadzenie gościom dał Kévin Mouang. W 85. minucie rzutu karnego podyktowanego Marsylii nie wykorzystał Alexis Sánchez i wydawało się, że Annecy wywalczy awans w regulaminowym czasie gry. Dopiero w szóstej minucie doliczonego czasu drugą bramkę dla gospodarzy zdobył François-Régis Mughe.

O wszystkim decydował konkurs jedenastek. Ten rozpoczął się od niewykorzystania karnego przez Ahmeda Kashiego z Annecy (obrona Pau Lópeza), ale później do siatki nie trafili również Nuno Tavares oraz Leonardo Balerdi z OM i to drugoligowiec mógł cieszyć się z promocji do półfinału pucharu.

W nim zobaczymy również trzy zespoły z Ligue 1 - Olympique Lyon, Nantes oraz Toulouse.