Ajax ukarany za mecz z Feyenoordem [OFICJALNIE]

Źródło: Ajax | KNVB

Holenderska federacja piłkarska poinformowała o karach nałożonych na Ajax za zachowanie jego kibiców w trakcie i po meczu Eredivisie z Feyenoordem.

Ajax mierzył się na swoim stadionie z Feyenoordem 24 września. Ekipa z Rotterdamu po 37. minutach prowadziła 3:0. Niedługo po tym mecz został przerwany z uwagi na pojawienie się na murawie środków pirotechnicznych. Sympatycy gospodarzy rzucali je w kierunku bramkarza rywali Timona Wellenreuthera.

Spotkanie wznowiono, ale w drugiej połowie sytuacja się powtórzyła i zostało ono przedwcześnie zakończone. Już po tym w pobliżu stadionu doszło do sporego zamieszania. Między innymi stratowano główne wejście.

Ajax od razu potępił zachowanie kibiców zarówno w trakcie, jak i po meczu. Do tej pory zidentyfikował i ukarał ponad 50 osób zamieszanych w wymienione wyżej incydenty.

Mimo takiej postawy amsterdamski klub sam nie uniknie kar. Holenderska federacja piłkarska przekazała informację o nałożeniu na niego grzywny w wysokości 25 tysięcy euro. Do tego jedna z kondygnacji trybuny południowej (Zuid 1) ma być pusta w trakcie meczu Eredivisie z SBV Vitesse, który zaplanowano na 25 listopada.

Pod względem czysto sportowym Ajax od dłuższego czasu jest w dołku. Z ledwie pięcioma punktami na koncie zamyka on tabelę holenderskiej ekstraklasy.