Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” „świrował” i został ukarany przez Johna van den Broma

Źródło: Dawid Dobrasz [Twitter] I Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Trener Lecha Poznań John van den Brom przyznał, że Kristoffer Velde nie zagrał w czwartek w Lidze Konferencji Europy z Djurgårdens IF z powodów dyscyplinarnych.

Piłkarze Lecha Poznań stanęli naprzeciwko Djurgårdens IF w pierwszej odsłonie dwumeczu w ramach 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Johna van den Broma wygrali 2:0 po golach Antonio Milicia, który strzałem głową wykończył dośrodkowanie Joela Pereiry, a także Filipa Marchwińskiego.

Na boisku czy nawet na ławce rezerwowych próżno było szukać Kristoffera Velde, który w tym sezonie zanotował łącznie 35 występów. W ostatnim spotkaniu Ekstraklasy z Lechią Gdańsk zwycięskim przez „Kolejorza” 5:0 Norweg zdobył dwie bramki.

Dlaczego nie zagrał w czwartek?

- Velde nie było w kadrze meczowej Lecha z powodów dyscyplinarnych - przyznał po spotkaniu Van den Brom.

Nieco więcej informacji na ten temat na kanale Meczyki.pl na YouTube'ie przedstawił Tomasz Włodarczyk.

- Co się z nim stało? Po prostu świrował. Chodziło napompowany i niezadowolony, że nie gra tyle, ile chce i oczekuje więcej minut na murawie. Pokazywał to na zewnątrz. Van den Brom postanowił, że skoro Velde wysyła takie komunikaty, to nie znajdzie się w kadrze meczowej w ramach kary. To odważna decyzja, ale trener ma do niej prawo. Sygnały zawodnika nie spodobały się szkoleniowcowi - przyznał dziennikarz.