Remontada drugiego zespołu Lecha Poznań

Źródło: Głos Wielkopolski

Rezerwy Lecha Poznań pokonały w meczu II ligi Hutnika Kraków 4:3, mimo że przegrywały już trzema bramkami.

Hutnik Kraków prowadził w niedzielnym spotkaniu z rezerwami Lecha Poznań od dziewiątej minuty, gdy do siatki trafił Krystian Lelek. Na początku drugiej połowy dwa gole dołożył występujący w przeszłości w Ekstraklasie Marcin Budziński i krakowska ekipa prowadziła 3:0.

Taki stan rzeczy utrzymywał się do 69. minuty. Wtedy to bramkę zdobył Szymon Pawłowski, wykorzystując rzut karny. Jak czytamy na łamach „Głosu Wielkopolskiego”, trafienie 36-latka dodało ekipie z Poznania wiatru w żagle. Drużyna przeważała i atakowała skrzydłami. Efekt? W 76. minucie Jacoba Zagrodnika pokonał Maciej Wichtowski, a chwilę później w jego ślady poszedł Kornel Lisman. W 81. minucie wynik meczu na 4:3 dla rezerw Lecha ustalił Igor Kornobis.

Cztery gole zwycięskiego zespołu strzelone w 12 minut - to robi wrażenie.

Podopieczni Artura Węski przerwali tym samym serię pięciu spotkań z rzędu bez wygranej (remis i cztery porażki). Z dorobkiem 15 puntów zajmują oni 16. miejsce w tabeli II ligi. Ich strata do bezpiecznej lokaty wynosi dwa „oczka”.

Więcej na temat: Lech Poznań Polska Hutnik Kraków