Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO]

2024-05-18 16:29:25; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] Fot. Ulrich Hufnagel / Xinhua / PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Viaplay

Jakub Kamiński zanotował asystę w meczu ostatniej kolejki Bundesligi pomiędzy Wolfsburgiem a 1. FSV Mainz 05.

VfL Wolfsburg podejmuje w sobotę 1. FSV Mainz 05 na swoim stadionie. Zespół „Wilków” objął prowadzenie w 18. minucie. Jakub Kamiński popisał się wtedy dobrym wejściem na lewym skrzydle. Polak minął rywala i płasko dośrodkował piłkę w pole karne rywala. W nim nogę dołożył Kevin Paredes i wynik spotkania został otwarty.

Mainz dość szybko odpowiedziało. W szesnastkę Wolfsburga wbiegł Brajan Gruda i strzelił na 1:1. Na razie na tablicy wyników widnieje właśnie taki rezultat.

Dla Kamińskiego to druga asysta w tym sezonie. Wcześniejszą zanotował całkiem niedawno w trakcie potyczki z SV Darmstadt 98.

Przed tym weekendem Polak miał na koncie rozegrane 373 minuty w obecnym sezonie ligi niemieckiej. Przed rozgrywkami zapewne liczył na o wiele więcej. W ich trakcie często bywał jednak zmiennikiem albo w ogóle nie wstawał z ławki rezerwowych. Wydaje się, że dwa ostatnie podania zaliczone w krótkim odstępie czasu mogą być nadzieją na to, że w kolejnym sezonie będzie lepiej.

Zakładając, że sobotnie spotkanie zakończy się remisem, Wolfsburg będzie miał na koncie 38 punktów w tabeli Bundesligi. W tym momencie taki dorobek daje mu 12. miejsce w tabeli.