Lech Poznań bez gola od blisko 500 minut. Zatrważająca statystyka

2024-03-10 14:04:13; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Lech Poznań bez gola od blisko 500 minut. Zatrważająca statystyka Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Zawodnicy Lecha Poznań od 493 minut nie potrafią znaleźć sposobu na zdobycie bramki. Czarnej passy nie udało się również przełamać w sobotnim spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze.

„Kolejorz” nie wygrał żadnego z czterech ostatnich spotkań, biorąc także pod uwagę pucharowe starcie z Pogonią Szczecin. W tym czasie podopieczni Mariusza Rumaka nie strzelili także żadnego gola.

Ostatnie trafienie dla poznańskiego zespołu zanotował Filip Szymczak. 21-latek pewnie wyegzekwował rzut karny w 30. minucie pojedynku przeciwko Jagiellonii Białystok, który miał miejsce 17 lutego.

Następnie Lech podejmował na własnym terenie ekipę Śląska Wrocław. Mecz zakończył się jednak bezbramkowym remisem. Trzy dni później walczył w ćwierćfinale rozgrywek Puchar Polski, a jego rywalem była Pogoń Szczecin. „Portowcy” awansowali do kolejnej rundy dzięki skromnej wygranej po trafieniu João Gamboy w 119. minucie.

Potem drużyna dowodzona przez Mariusza Rumaka udała się do Częstochowy na mecz z Rakowem. Aktualnie urzędujący mistrz Polski nie dał poznaniakom żadnych szans, pokonując gości w przekonującym stylu, bo aż 4:0.

Na przełamanie koszmarnej serii spotkań bez zdobytej bramki Lech liczył przy okazji wyjazdowej potyczki z Górnikiem Zabrze, ale i tu piłkarze klubu ze stolicy województwa wielkopolskiego nie byli w stanie znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywala. Finalnie pojedynek nie przyniósł goli. Oba zespoły podzieliły się zatem punktami.

Tym samym „Kolejorz” czeka na kolejną bramkę od dokładnie 493 minut, co w przeliczeniu daje ponad osiem godzin gry.

Kolejna okazja na przełamanie fatalnej passy nadejdzie w piątek 15 marca, kiedy Lech Poznań zagra na własnym stadionie z Wartą Poznań. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 20:30.

Ośmiokrotny zdobywca tytułu mistrza Polski zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 41 punktów po 24 meczach. Jego przewaga nad czwartą Pogonią Szczecin i piątym Rakowem Częstochowa to zaledwie punkt, a w dodatku obie z tych ekip mają jedno spotkanie mniej na swoim koncie. Z kolei strata Lecha do liderującej Jagiellonii Białystok wynosi na ten moment cztery „oczka”.

Więcej na ten temat: Polska Lech Poznań Ekstraklasa