EURO 2020: Koniec zmagań w grupie A. Bilans bramek decyduje o drugim miejscu

2021-06-20 17:52:18; Aktualizacja: 2 lata temu
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Włoch z kompletem dziewięciu punktów wygrała grupę A Mistrzostw Europy.

Roberto Mancini poczynił dzisiaj aż osiem zmian w składzie w porównaniu do poprzedniego starcia ze Szwajcarią (3:0), ale nie przeszkodziło to Włochom w pokonaniu Walii. Gola na wagę trzech punktów strzelił Matteo Pessina, który wykończył dogranie z rzutu wolnego Marco Verrattiego.

Drugi niedzielny mecz grupy A zakończył się zwycięstwem Szwajcarii z Turcją 3:1. W pierwszej połowie efektownymi uderzeniami spoza pola karnego popisali się Haris Seferović oraz Xherdan Shaqiri. Szczególnie ładnej urody było trafienie tego drugiego. W drugiej połowie również bardzo ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Turek İrfan Can Kahveci. Wynik spotkania ustalił Shaqiri.

Do 1/8 finału wchodzą oczywiście Włosi, a także Walijczycy. Szwajcaria również ma cztery punkty, ale po remisie zespołów w bezpośrednim starciu decydujący jest bilans bramek. Ten lepszy mają Gareth Bale i spółka.

Szwajcaria dalej może uzyskać awans z trzeciego miejsca, ale musi poczekać na rozstrzygnięcia w innych grupach.

Włochy - Walia 1:0